Trasa: ▶️Tulum ⏭ Coba ⏭ Cenota ⏭ Lunch ⏭ Wioska Majów

Wycieczkę rozpoczynamy od wizyty w starożytnym porcie Majów Tulum – mieście zbudowanym na klifie w zapierającej dech w piersiach scenerii. Tu zaczyna się nasza przygoda z wierzeniami Majów. Poznajemy święte drzewo La Ceiba, które reprezentuje cykl życia i śmierci oraz legendy świata podziemnego i przewodników duchowych.

Następnie zwiedzamy miasto Coba – najstarsze miasto Majów na Jukatanie. Tam dowiemy się, jak złamano szyfr Majów, zobaczymy kamienne tablice (stelle) i zapisaną na nich historię miasta. Zwiedzimy tę strefę archeologiczną jadąc dwuosobowymi rikszami Majów.

Około południa udamy się do cenoty, gdzie będziemy mogli zejść do podziemnego świata Majów. Cenota, która ma ponad 40 m głębokości, jest wyposażona w platformy do skakania z wysokości odpowiednio 5 m i 8 m.

Obiad w formie bufetu pozwala zapoznać się z kuchnią regionalną. Możemy spróbować platanos fritos (smażonych bananów),sopa de lima (zupy limonkowej) i ręcznie robionych tortilli.

Ostatnim punktem wycieczki jest wizyta w wiosce Majów, gdzie spotkamy szamana, weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii oczyszczenia, poznamy lecznicze zioła i przyprawy, odwiedzimy dom Majów i spróbujemy zrobić tortille. Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć z rodziną Majów oraz zakupu lokalnego rękodzieła. Można zabrać ze sobą prezenty dla dzieci z wioski: przybory szkolne, zabawki edukacyjne, zdrowe przekąski i tym podobne.

Czas trwania: 8h

Co zabrać ze sobą:

Ochrona przeciwsłoneczna, strój kąpielowy, ręcznik. Dodatkowe przekąski i napoje. Wygodne obuwie, czapka, okulary przeciwsłoneczne.
Kamizelki ratunkowe są dostępne w cenocie (dodatkowa opłata). Przed wejścięm do cenoty należy wziąć prysznic. Zalecamy odwiedzającym stosowanie ekologicznych filtrów przeciwsłonecznych, ponieważ pomaga to chronić środowisko.

Cena zawiera: transport do/z hotelu, bilety wstępu, licencjonowanego przewodnika, butelkę wody, obiad.

Cena nie zawiera: innych napojów i napiwków.

Ceny uzależnione od ilości osób w grupie.