TRAVEL IN TIME – ACIENT, COLONIAL & MODERN MEXICO

Podczas wycieczki poznajemy historię Meksyku od czasów przedhiszpańskich po współczesność. Program wycieczki obejmuje:

– Wizytę na lokalnym targu, gdzie możemy poznać kolory, zapachy i smaki Jukatanu. Możliwość zakupu warzyw, owoców, przypraw oraz rękodzieła.

– Spacer po centrum kolonialnego miasteczka Valladolid, romantyczne zdjęcia na głównym placu.

– Wizyta w destylarni tequili, gdzie poznamy proces produkcji tego słynnego napoju, będziemy mogli spróbować różnych rodzajów tequili, mezcalu i likierów. Możliwość zakupu oryginalnych prezentów m.in. mezcal z robakiem maguey lub skorpionem, prawdziwa wanilia, miód, syrop z agawy, kawa, czekolada, sosy z papryczek habanero i inne.

– Wizyta w starożytnym mieście Majów Chichen Itza, jednym z najważniejszych ośrodków kultury Majów i jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Przewidziany jest czas wolny na zdjęcia lub zakup pamiątek.

- Obiad. Do wyboru dania z bufetu, w tym tradycyjna cochnita pibil oraz lokalne napoje: świeża lemoniada, woda z hibiskusa, lokalne piwo.

– Kąpiel w jednej z najpiękniejszych cenot na Jukatanie – Ik Kil. Niesamowita sceneria, liany i tropikalny ogród na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

Czas trwania: 12h

Co zabrać ze sobą:

Ochrona przeciwsłoneczna, strój kąpielowy, ręcznik. Dodatkowe przekąski i napoje. Wygodne obuwie, czapka, okulary przeciwsłoneczne.

Szafki i kamizelki ratunkowe są dostępne w cenocie. Przed wejścięm do cenoty należy wziąć prysznic. Zalecamy odwiedzającym stosowanie ekologicznych filtrów przeciwsłonecznych, ponieważ pomaga to chronić środowisko.

 

Cena zawiera: transport do/z hotelu, bilety wstępu, licencjonowanego przewodnika, butelkę wody, obiad.

Cena nie zawiera: innych napojów i napiwków.

Ceny uzależnione od ilości osób w grupie.